Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w najbliższy poniedziałek do Mikstatu. Jego wizyta związana jest z oficjalnym oddaniem do użytku nowo wybudowanego ośrodka zdrowia.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przypomnijmy, ośrodek powstał przy ul. Sportowej w Mikstacie, czyli na terenie dawnego targowiska miejskiego. Jego lokalizacja wpisywała się w program rewitalizacji zdegradowanego śródmieścia, a do tego ma jeszcze kontekst historyczny, ponieważ w tym miejscu w XIX w. znajdował się szpital miejski w Mikstacie.

Budowa nowej siedziby gminnego ośrodka zdrowia to jeden z priorytetów inwestycyjnych w obecnej kadencji samorządu. Nowoczesna, przestronna i dobrze wyposażona placówka ma zapewnić mieszkańcom Biskupic Zabarycznych, Kaliszkowic Kaliskich, Kaliszkowic Ołobockich, Komorowa, Kotłowa, Mikstatu, Mikstatu Pustkowia i Przedborowa jak najlepszą opiekę zdrowotną.

Architekt Piotr Jański zaprojektował w budynku pięć poradni  (ogólna – trzy gabinety lekarskie i trzy zabiegowe oraz pracownia USG; dziecięca – 2 gabinety lekarskie i punkt szczepień; stomatologiczna – trzy gabinety: lekarski, pielęgniarski i zabiegowy; ginekologiczna – gabinet lekarski z kabiną intymną i pokojem przygotowawczym dla położnej; rehabilitacyjna – gabinet przyjęć.

Wykonawcą wybranym w przetargu została firma MIKSTBUD z Mikstatu Pustkowia – koszt budowy to 5 mln 140 tys. zł, z czego 2 mln 800 tys. zł stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powierzchnia obiektu wynosi 634 m2. Architekt przy projektowaniu wkomponował nowy budynek w krajobraz placu, zastosował oryginalne rozwiązania: np. różnice w wysokości terenu, grę oświetlenie, efektowne wykorzystanie zieleni (trawnik na dachu budynku) itp. Obok przychodni zaplanowano 10 miejsc parkingowych, bogatą infrastrukturę zieloną i efektowne oświetlenie. PK

 

Ogłoszenia
Zielony Ogród