Ostatnie dni były przełomowe dla zawodnika UKS Piast „Poprava” Ostrzeszów – Michała Mądrego. Młody pingpongista rusza na podbój Polski, a dokładniej do Zielonej Góry, gdzie będzie próbował swoich sił w nowym klubie – miejscowym ZKS Palmiarnia.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Ostrzeszowianin do Zielonej Góry przeprowadza się we wtorek, 15 września, gdzie będzie uczęszczał również do miejscowego technikum. Przed Michałem nie lada wyzwanie, ponieważ seniorzy ZKS-u rozgrywają swoje pojedynki na najwyższym poziomie w tenisie stołowym, czyli w tzw.  Superlidze. – Będę musiał całkowicie zmienić tryb życia – wyznaje Michał, któremu bardzo zależało na dostaniu się gdzieś wyżej. Dowodem tego jest fakt, że zanim otrzymał pozytywną odpowiedź z Zielonej Góry, próbował dostać się do podobnego ośrodka w Luboniu.

UKS Piast bardzo ubolewa nad utratą Michała, dla którego właśnie miały być dedykowane rozgrywki w 3. lidze, do której ostrzeszowski klub awansował na finiszu sezonu 2019/20. – Zdaję sobie sprawę, że to dla niego duża szansa. Kiedyś, gdyby ktoś mi powiedział, że nasz zawodnik będzie w takim ośrodku i będą go tam chcieli, pomyślałbym, że to nierealne. Teraz marzenia stały się faktem – nie ukrywa prezes UKS Piast „Poprava” – Jarosław Krzywaźnia. – Pamiętam Michała, jak 6 lat temu przyszedł do nas na pierwszy trening i dopiero raczkował w tym tenisie stołowym. Dużo wspólnie razem przeszliśmy. Liczę, że dalej będzie piął się w hierarchii tenisa stołowego i kiedyś do nas wróci.

Michał nie żegna się jeszcze jednak całkowicie z ostrzeszowskim klubem, bowiem w sobotę (12 września) odniósł ogromny sukces w Poznaniu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów. Młody zawodnik po raz pierwszy w życiu został srebrnym medalistą tej imprezy. Przez ten rewelacyjny wynik Michał zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które za niecałe dwa tygodnie odbędą się w odległym Kraśniku. Mądry wystąpi również w październikowych Mistrzostwach Polski LZS. Warto dodać, że w Poznaniu, w klasyfikacji drużynowej, UKS zajął piąte miejsce. Michałowi w parze towarzyszył Maksymilian Drozdowski. Gratulacje! AG

Ogłoszenia
Zielony Ogród