Aby móc w pełni się zrelaksować, należy zadbać o najwyższą jakość materaca. Czy warto zdecydować się na ten wysokoelastyczny? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Każdy, kto choć raz spał na niewygodnym posłaniu doskonale wie, że odpowiednio dobrany materac potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o stopnień regeneracji. Sprawdź, czy materace wysokoelastyczne to coś dla ciebie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Czym wyróżnia się materac wysokoelastyczny?

Pianka wysokoelastyczna często bywa nazywana również pianką HR (z ang. High Resilience). Sam surowiec to rodzaj poliuretanu, który wyróżnia się zawartością wielu drobnych pęcherzyków powietrza. Sprawia to, że produkty tego typu są znacznie bardziej sprężyste od innych i wyróżniają się dużą elastycznością. Te wygodne materace dopasowują się do kształtu ciała użytkownika i zapewniają odprowadzanie ciepła, co gwarantuje zdrowy i relaksujący, niczym niezakłócony odpoczynek. Posłania tego typu występują w kilku stopniach twardości: H1, H2, H3 i H4. Podobnie sprawa ma się z wymiarami – oprócz standardowych, czyli np. 90 x 200 cm, producenci oferują także modele o nietypowej długości lub szerokości.

Jakie rodzaje materacy wysokoelestycznych dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele klasycznych modeli materacy wysokoelastycznych, jednak bardzo często występują one w połączeniu z innymi piankami co sprawia, że ich właściwości są jeszcze lepsze i komfort snu jest zdecydowanie wyższy. Wyróżnić można choćby materac wzmocniony pianką termoelastyczną. Rozwiązanie to sprawia, że materac jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i jest odporniejszy na wszelkiego rodzaju odkształcenia przez co posłuży ci przez dłuższy czas.

Popularne są również materace wysokoelastyczne hybrydowe, które stanowią połączenie klasycznego materaca sprężynowego z tym wysokoelastycznym. Połączenie to sprawia, że materac nie ugina się ani nie zmienia swojego kształtu nawet gdy śpisz niespokojnie i często zmieniasz pozycję w czasie snu. Jeśli więc tradycyjne materace nie spełniają twoich oczekiwań, wypróbuj model wysokoelastyczny hybrydowy i odmień komfort swojego snu.

Dla kogo nada się materac z pianki wysokoelastycznej?

Materac wysokoelastyczny jest odpowiedni dla każdej osoby, która szuka wygodnego posłania, dopasowującego się do kształtu ciała. Bez względu na to, czy jesteś niski, wysoki, czy dobrze zbudowany – takie posłanie będzie odpowiednie niezależnie od wymiarów i zapewni dobre podparcie kręgosłupa. Dodatkowo, odpowiednia wentylacja zwiększa komfort termiczny podczas snu.

Skorzystać z niego mogą również osoby z wadami postawy lub dolegliwościami układu kostno-stawowego. Unikalne właściwości materaca mogą przynieść ulgę i pomogą przyjąć komfortową pozycję. Przed zakupem warto jednak wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem, ponieważ niektóre schorzenia mogą wymagać specjalnego materaca ortopedycznego.

Jedną z głównych zalet materaca wysokoelastycznego jest jego odporność na nacisk oraz odkształcenia. Te wyjątkowe właściwości z pewnością docenią rodzice małych dzieci a także właściciele żywiołowych czworonogów. Tradycyjne posłanie sprężynowe nie powinno być wystawione na działanie nagłego i mocnego nacisku, gdyż może to uszkodzić jego strukturę. Dla odmiany, w przypadku materacy z pianki HR nie ma tego problemu, ponieważ pianka równie szybko się odkształca i wraca do pierwotnego stanu.

Jeszcze inną grupą osób, która będzie czerpać szczególne korzyści z materacy wysokoelastycznych są alergicy. Wyjątkowa struktura modeli HR umożliwia optymalną cyrkulację powietrza. Niektóre materace mają także wbudowany system odprowadzania wilgoci, a co za tym idzie, osadzanie na powierzchni kurzu, pleśni, roztoczy czy innych szkodliwych drobnoustrojów jest utrudnione.

Jakie są wady i zalety materacy piankowych wysokoelastycznych?

Materace tego typu cechują się również zwykle większą wytrzymałością na uszkodzenia niż tradycyjne kieszeniowe lub sprężynowe. Trwalsze mogą okazać się posłania lateksowe, które są jednak cięższe. Aby wydłużyć żywotność materaca, powinno się go regularnie obracać. Pozwoli to na równomierne zużywanie go z obu stron.

Ponieważ budowa materacy wysokoelastycznych opiera się na tysiącach bąbelków powietrza, są one dużo lżejsze w porównaniu z innymi modelami. Pozwala to zatem na swobodne obracanie oraz przenoszenie materaca, w zależności od własnych potrzeb.

Wysoka jakość, i specyficzna struktura materaca sprawia, że model wysokoelastyczny pomoże poprawić jakość twojego snu. Zaufaj innowacyjnej technologii i zapewnij sobie komfortowy odpoczynek w domowych warunkach.

Ogłoszenia
J3M