Bardzo trudna sytuacja panuje nadal w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. Z powodu epidemii koronawirusa brakuje rąk do pracy.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Starostwo Powiatowe, w DPS w Marszałkach przebywa obecnie 117 mieszkańców i 16 pracowników (w tym 4 pracowników administracji). – Dom, decyzją Sanepidu, pozostaje na kwarantannie. Wszystkie osoby zarażone COVID-19 przebywają poza DPS. 12 mieszkańców z wynikiem dodatnim przebywa w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wynik dodatni stwierdzono u 18-tu pracowników DPS, 4 z nich przebywa w poznańskim izolatorium Ikar, 13 w izolacji domowej, a jeden z pracowników przebywa w hoteliku DPS – czytamy w wydanym komunikacie.

Sytuacja jest na tyle trudna, że Starostwo Powiatowe szuka chętnych osób do pracy w placówce: „W związku z dużą liczbą pracowników Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach przebywających na kwarantannie oraz na zwolnieniach lekarskich i opiece nad dziećmi, w placówce powstały niedobory kadrowe w zakresie opieki nad mieszkańcami. Dyrekcja DPS w Marszałkach poszukuje osób, które chciałyby wesprzeć zespół opiekujący się mieszkańcami (pielęgniarki, opiekunki, opiekunowie, także niewykwalifikowani)”.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z dyrektor DPS Katarzyną Kulok pod nr tel. 519 332 702. RED

Ogłoszenia
J3M