Tragedia w Ligocie (gm. Kobyla Góra). Kierowca audi a4 stracił panowanie nad autem i dachował. Niestety, jedna z pasażerek nie przeżyła wypadku. 16-letnia mieszkanka pow. oleśnickiego zginęła na miejscu. Trzy pozostałe osoby trafiły do szpitala.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Służby informację o wypadku na drodze wojewódzkiej otrzymały w nocy z wtorku na środę. – Kierujący audi a4 na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie kilkukrotnie dachował – relacjonuje przebieg wydarzeń sierż. Martyn Kowalczyk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 16-letnia pasażerka. – Samochodem podróżowali również 19-letni mężczyzna i 16-letnia kobieta (mieszkańcy pow. oleśnickiego), którzy z kierowcą trafili do szpitala na obserwację. Nie doznali oni poważniejszych obrażeń – dodaje rzecznik.

Za kierownicą audi siedział 25-letni mieszkaniec pow. oleśnickiego, który jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, a do tego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowanie wyjaśniające prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. RED

Ogłoszenia
J3M