Wesele w jednym z lokali pod Ostrzeszowem skończyło się wysłaniem na przymusową kwarantannę gości i obsługi. Podobny los spotkał uczestników przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jak się bowiem okazuje weselnicy, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem tydzień później brali udział w uroczystości.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pechowe wesele miało miejsce 20 czerwca w jednym z lokali pod Ostrzeszowem, uczestniczyło w nim ponad 100 gości, w tym 70-cioro z powiatu ostrzeszowskiego i 5 osób z obsługi. U 18 z nich, jak dotąd, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zainfekowanych jest również 4 mieszkańców powiatu ostrowskiego,w tym m. in. urzędniczka z Urzędu Gminy w Odolanowie. Wszystkich z pozytywnymi wynikami skierowano na przymusową izolację, natomiast pozostali uczestnicy i członkowie obsługi zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Zanim jednak taka decyzja zapadła weselnicy, u których wykryto zakażenie brali udział w przyjęciu pierwszokomunijnym, odbywającym się również na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Dlatego też gości objęto przymusową kwarantanną. O jakiej liczbie osób dokładnie jest mowa? Tego ostrzeszowski sanepid nie chce ujawnić. W słuchawce telefonu usłyszeliśmy jedynie, że badania uczestników komunii wykonywane są na bieżąco, a większość zakażonych weselników przechodzi chorobę bezobjawowo.

Z najnowszego raportu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że na dzień 7 lipca godz. 12 kwarantanną objętych jest 354 osób, z czego największą grupę stanowią mieszkańcy gminy Grabów nad Prosną (144 osoby) i Ostrzeszów (136). Zakażenie wykryto dotąd u 149 osób. O największym przyroście zachorowań (21 osób) Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował w miniony poniedziałek, dziś odnotowanych zostało 10 nowych przypadków.

Ogłoszenia
J3M