W miniony piątek w godzinach nocnych trzech mieszkańców gm. Grabów nad Prosną i Kraszewice dokonało kradzieży z włamaniem do byłej rozlewni wód na terenie Grabowa. Sprawców zatrzymano na gorącym uczynku.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

28 października br. około godziny 21:15 dyżurny ostrzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące wykradania złomu z hali dawnej rozlewni wód w miejscowości Grabów nad Prosną. Uzyskano również informację, że sprawcy poruszają się samochodem osobowym marki Seat.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z grabowskiego komisariatu, którzy zatrzymali do kontroli pojazd, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Sprawcami okazali się 18 i 21-letni mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną oraz 21-letni mieszkaniec gm. Kraszewice. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu z hali budynku gospodarczego, po uprzednim wyłamaniu okna, dokonali kradzieży różnych metalowych elementów pochodzących z demontażu samochodów ciężarowych – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Skradzione elementy zostały odzyskane i zabezpieczone, natomiast sprawcy zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratora i spędzili noc w policyjnym areszcie.

Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa opisanego  w art. 279 § 1 kodeksu karnego, do którego się przyznali. RED

Ogłoszenia
Zielony Ogród