Zawodnicy Kick Boxing Club Poprawa nie próżnują i cały czas dopisują do swojego konta kolejne sukcesy. Do ostatnich należy zaliczyć srebrne medale zdobyte przez Weronikę Szymczak i Mateusza Kupijaja podczas prestiżowej imprezy „European Universities Games 2022”, która odbyła się 17 lipca w Łodzi.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Europejskie Igrzyska Akademickie gromadzą na starcie około 6 tys. uczestników z całej Europy w kilkunastu dyscyplinach sportowych, w tym w kickboxingu. Weronika Szymczak i Mateusz Kupijaj podczas tego wydarzenia zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Weronika Szymczak pokonała po bardzo emocjonującej walce – aktualną brązową medalistkę Pucharu Świata seniorów z Węgier i awansowała do finału w kategorii 56 kg full-contact, gdzie ostatecznie lepsza okazała się Olena Shydlovska z Ukrainy.

Z kolei Mateusz Kupijaj znalazł się w finale dzięki zwycięskiej walce, w której odprawił Szabolcsa Bozoka (Węgry) w kategorii -67kg full-contact. Złoty medal w tej dziedzinie otrzymał reprezentant Węgier Dzhalilov Zakari.

Udany występ zawodników Kick Boxing Club Poprawa cieszył podwójnie, bowiem były to ich pierwsze medale w tego typu imprezie. Dekorację oraz ceremonię otwarcia można obejrzeć na stronie klubu: https://www.facebook.com/KickBoxingClub.

Ogłoszenia
Zielony Ogród