Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę opla, który był pod wpływem środków odurzających, podobnie jak pasażerowie, przy których znaleziono amfetaminę i marihuanę.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

14 października br. o godzinie 16:10 na ul. Wierzbowej w Ostrzeszowie dzielnicowi zatrzymali kierowcę opla. Mężczyzna nie podróżował sam, jechało z nich trzech pasażerów – mieszkańcy woj. śląskiego i pow. ostrowskiego.

Podjęte wobec mężczyzn czynności polegające na kontroli osobistej oraz przejrzeniu bagażu pozwoliły na ujawnienie środków odurzających w postaci marihuany w ilości około 0,6 gram oraz amfetanimy w ilości 15,5 gram. W toku dalszych czynności okazało się, że 31-letni kierujący pojazdem prowadził go pod wpływem środków ustawowo zabronionych – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdzuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Z uwagi na ujawnione przestępstwo mężczyzn zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, gdzie wykonano testy na zawartość w organizmie środków odurzających z wynikiem pozytywnym u wszystkich trzech osób.

Mieszkańców woj. śląskiego w wieku 31 i 29 lat, u których ujawniono środki odurzające, zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków ustawowo zabronionych.

 

Ogłoszenia
J3M