Do trzech zdarzeń drogowych doszło w miniony czwartek na drogach powiatu ostrzeszowskiego. W dwóch przypadkach sprawcami okazali się nietrzeźwi kierowcy.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do pierwszej kolizji doszło około godz. 7.20 na krajowej „jedenastce” w Niedźwiedziu.

-Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 38-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, kierując samochodem marki Kia, na skutek nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu najechał na tył samochodu marki Bmw, którym kierował 31-letni mieszkaniec gm. Mikstat – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Wynik: 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny pobrano również krew do badań.

Około godz. 21:20 policjanci zostali powiadomieni o „zaparkowanym” w przydrożnym rowie w Palatach  samochodzie osobowym. – Funkcjonariusze podejmujący na miejscu czynności, z uwagi na brak jakichkolwiek osób w pobliżu auta, dokonali kontroli wnętrza samochodu marki Audi, w którym ujawnili umowę kupna-sprzedaży pojazdu- informuje policjantka. – Z treści dokumentu wynikało, że jego właścicielem jest 23-letni obywatel Ukrainy, zamieszkujący na terenie Grabowa nad Prosną. W wyniku penetracji terenu policjanci napotkali mężczyznę, który oświadczył, że jest właścicielem pojazdu i kierował nim, jednak na skutek nadmiernej prędkości wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu.

23-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w „policyjnym areszcie” do dyspozycji Prokuratora Rejonowego.

Funkcjonariusze interweniowali również w Kuźnicy Bobrowskiej, gdzie jak wynika z ich ustaleń „ 34-letni mieszkaniec Sobótki, kierując samochodem marki Peugeot, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Volkswagen, którym kierował 40-letni mieszkaniec Osieka”.

Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym. RED

Ogłoszenia
J3M