Biegnący przez centrum Doruchowa 1,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej numer 450 doczeka się remontu. Inwestycja, która pochłonąć ma z budżetu województwa wielkopolskiego 1,8 mln złotych rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Informacją o planowanym remoncie podzielił się z władzami gminy w poniedziałek 8 lutego wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który do Doruchowa przyjechał w towarzystwie Sylwii Kaźmierczak, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Ostrowie Wlkp.

– W tym roku odcinek blisko 1,5 km. To jest remont nawierzchni, krawężników, wylanie podwójnej warstwy asfaltu… Zdaję sobie sprawę, że to zadanie jest tutaj niezwykle potrzebne – powiedział podczas nadzwyczajnej sesji rady gminy Grabowski.

Dziękowała mu wójt Urszula Kowalińska. –Chcielibyśmy podziękować, bo nie ukrywam, że nasze prośby zostały wysłuchane. Ten odcinek przebiegający przez centrum Doruchowa będzie objęty przebudową, . Wyłupane krawężniki, te różne zaniżenia, sama też nawierzchnia jezdni wymagają naprawdę gruntownego remontu. Ten remont nie tylko wizualnie poprawi nasze centrum, ale poprawi też bezpieczeństwo. I to myślę, że jest dla nas wszystkich najważniejsze – stwierdziła.

Ogłoszenia
J3M