W minionym tygodniu opublikowana została lista zadań wybranych do dofinansowania w ramach ostatniego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gminie Ostrzeszów przyznano ponad 850 tysięcy złotych na budowę ulicy Dworcowej w Ostrzeszowie. Stanowi to 80% całkowitych kosztów inwestycji. Dwa pozostałe wnioski znalazły się na liście rezerwowej, co również daje nadzieję na uzyskanie wsparcia.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

Ulica Dworcowa przebiegając wzdłuż torów kolejowych połączy ulice Kolejową i Powstańców Wielkopolskich. To wygodne rozwiązanie komunikacyjne doceni z pewnością wielu kierowców. Według założeń, 480-metrowy odcinek ma być wybudowany pomiędzy sierpniem a listopadem bieżącego roku.

Pozostałe dwa wnioski znalazły się, co również jest dla nas dobrą informacją, na liście rezerwowej – dodaje burmistrz Patryk Jędrowiak. – Na bardzo wysokim miejscu znalazła się ulica Bukowa, czyli połączenie miejscowości Myje z drogą krajową nr 11. Bardzo dobre, alternatywne połączenie, które pozwalałoby mieszkańcom Myj wyjeżdżać w kierunku Ostrowa nie poprzez korzystanie z ulicy Leśnej w Ostrzeszowie, tylko o wiele szybciej. Co ważne, tutaj również przyznane dofinansowanie jest na poziomie 80%.

Trzeci wniosek, dotyczący przebudowy ulicy Władysława Jagiełły, znajduje się w połowie listy rezerwowej.

Również z 80-procentowym dofinansowaniem – podkreśla burmistrz. Potraktowaliśmy to bardzo pozytywnie, ponieważ poprzednie lata pokazały, że praktycznie cała lista rezerwowa albo jej zdecydowana większość ostatecznie otrzymywała dofinansowanie. Będziemy na bieżąco obserwowali sytuację. Jeżeli by się okazało, że trzy drogi, trzy duże zadania o łącznej wartości ponad 5 milionów złotych otrzymałyby 80-procentowe dofinansowania, to będziemy bardzo zadowoleni. Trzeba przyznać, że w porównaniu do innych naborów, w tym naborze miasto i gmina Ostrzeszów została potraktowana bardzo hojnie.

Jeśli wnioski z listy rezerwowej zostaną ostatecznie rozpatrzone pozytywnie, gmina Ostrzeszów uzyska na budowę ulicy Bukowej ponad 2.190.000 złotych, a na przebudowę ul. Jagiełły 1.000.000 złotych. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY