Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 45-letni kierowca, którego samochód osobowy dosłownie „przefrunął” przez środek ronda w Grabowie nad Prosną. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w minioną środę tuż po godz. 9.00.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 34-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki Rover, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego uderzył w wysepkę ronda i „przefrunął” nad nią pojazdem, a następnie uderzył o jezdnię – relacjonuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Mężczyzna próbował uciec z miejsca, lecz uniemożliwił mu to kierujący pojazdem ciężarowym zajeżdżając mu drogę. W wyniku podjętych czynności okazało się, że 34-latek kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało 1,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie trzy promile.

W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się 46-letni pasażerka, obywatelka Ukrainy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali sprawcy uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd zholowano. Za popełnione przestępstwo 34-latek odpowie przed sądem. RED

 

Ogłoszenia
J3M