Decyzją wojewody wielkopolskiego, 7 i 11 sierpnia na stadionie miejskim w Mikstacie zostanie uruchomiony mobilny punkt pobrań wymazów. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Badanie będzie możliwe w godzinach od 9:00 do 16:30 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75 w godzinach od 8:00 do 16:00. Podczas rejestracji należy podać imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz numer PESEL.
W mobilnym punkcie pobrań w Mikstacie na obecność koronawirusa będą mogli przebadać się mieszkańcy miasta i gminy Mikstat oraz całego powiatu ostrzeszowskiego, w poniedziałek natomiast badania zostaną przeprowadzone w Domach Pomocy Społecznej w Marszałkach i Kochłowach.

AKTUALIZACJA

W związku z dużym zainteresowaniem badaniami, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zdecydowała, że bezpłatne badania na obecność Covid-19 organizowane w Mikstacie 7 sierpnia są przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców miasta i gminy Mikstat.
Pozostali mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z badań 11 sierpnia.

Ogłoszenia
J3M