Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

„Anieli w Bieli” to nieformalna grupa mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, która za główny cel swojej działalności przyjęła niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Ma na tym polu już wiele osiągnięć, a i planów na przyszłość nie brakuje. Teraz w ich realizacji pomoże współpraca z Fundacją „Dzieciom pomagaj” z Wolicy.

To organizacja, która od lat zajmuje się pomocą dzieciom niepełnosprawnym i ciężko chorym. Prowadzi szkołę specjalną i ośrodek rehabilitacyjny, w którym podopieczni mogą przebywać cały dzień pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dzieci mogą też korzystać z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych i wyjazdów wakacyjnych, także z udziałem rodziców. W ostatnim czasie Fundacja uruchomiła w Ostrzeszowie swoje biuro (ul. Sportowa 2a, siedziba Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej). Jego obsługą zajmuje się Katarzyna Bednarz, założycielka i koordynatorka działalności grupy „Anieli w Bieli”.

„Anieli w Bieli” nigdy nie było, nie jest i myślę, że nigdy nie będzie ani stowarzyszeniem, ani fundacją – podkreśla. – Moją ideą jest budowanie nieformalnej grupy ludzi, którzy chcą pomagać, dysponując swoim czasem, na miarę własnych możliwości. Jeżeli zdarza się, że ktoś ma godzinę wolnego czasu w ciągu roku i chce zrobić coś dobrego razem z nami to może, i do niczego go to nie zobliguje. Nie stajemy się w ten sposób członkami grupy „Anieli w Bieli”, a jedynie użyczamy swojego czasu, swoich umiejętności, kompetencji. Często jest to nawet jeden telefon, który naprawdę nam bardzo pomaga. Taka jest moja idea – lokalna dobroczynność, która tak naprawdę może być przez cały rok uśpiona, ale gdy pojawia się sytuacja, gdy mamy duże wyzwanie, ktoś bardzo potrzebuje naszej pomocy to wówczas możemy na siebie liczyć.

Przykładów na potwierdzenie tych słów nie trzeba długo szukać. Tylko w mijającym roku „Anieli w Bieli” zorganizowali bal dobroczynny na rzecz Fabiana z Ostrzeszowa, a także akcje charytatywne dla Igora z gminy Kraszewice, Jasia z Osieka. Części zaplanowanych działań nie udało się zrealizować ze względu na pandemię. Tak stało się w przypadku II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów, który przeniesiono na rok przyszły. Najnowszy projekt to natomiast grupa „Mamy i damy”, której członkinie spotykają się dwukrotnie w ciągu roku na godzinę.

Wciąż trwa zbiórka nakrętek dla Patryka i Macieja Wągrowskich, a już wkrótce wraz ze Stowarzyszeniem „Radość dziecka” z Ostrzeszowa „Anieli w Bieli” zainicjują zbiórkę dla wspomnianej już Amelki Gidelskiej z Doruchowa. Nakrętki na ten cel zbierane będą m.in. w Kępnie.

Na tym jednak nie koniec. Najważniejsze zamierzenia na grudzień to „Medyczna paczka” dedykowana dzieciom cierpiącym na nieuleczalne choroby. Ich rodzice otrzymają artykuły pierwszej potrzeby, w tym: leki, suplementy diety czy środki opatrunkowe. „Anieli w Bieli” proszą przy tym o kontakt wszystkich potencjalnych sponsorów tego typu paczek. Kolejny interesujący projekt to kalendarz dobroczynny, w którym znajdą się zdjęcia kobiet bohaterek, mieszkanek ziemi ostrzeszowskiej.

Całkowity dochód ze sprzedaży tego niezwykłego kalendarza przeznaczony zostanie na leczenie dziecka, które zostanie zgłoszone i trafi pod skrzydła „Aniołów w Bieli”. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M