Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Na piątek (1 grudnia) zaplanowano odbiór techniczny prac rewitalizacyjnych prowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy w ostrzeszowskim parku. Z zapewnień burmistrza Patryka Jędrowiaka wynika, że miejsce jest przygotowane do okresu zimowego.

Temat pojawił się na czwartkowym posiedzeniu Rady Miejskiej. O kwestię przystosowania Parku Kosynierów do coraz trudniejszych warunków atmosferycznych pytał wiceprzewodniczący Aleksander Józefiak.

Wiadomo, że są tam nowe nasadzenia i trawniki, które stanowią bardzo dużą część podkreślił. – Ktoś krytykował na facebooku, że tam się zgrabia liście. Bezwzględnie trzeba liście usunąć bo inaczej wygnije trawa. Czy park będzie odpowiednio przygotowany na zimę, żeby przetrwał i wiosną się odrodził?

Burmistrz przekonywał, że tak.

Park jest już przygotowany od kilku dni, zanim jeszcze spadł śnieg – informował. W piątek, w poprzednim tygodniu, kiedy widzieliśmy prognozy pogody, firma wykonała prace, które są konieczne do zabezpieczenia na okres zimowy. System nawadniania został oczyszczony z wody i zabezpieczony. Zabezpieczona została fontanna. Liście w tych miejscach, gdzie to było konieczne zostały zgrabione. Tam gdzie jest taka możliwość, czyli od strony ulicy Zamkowej, zostały pozostawione. W niektórych miejscach liście zostały zgromadzone w większe skupiska dla potencjalnych gości w parku, czyli na przykład jeży. Zgodnie ze wszystkimi zasadami, tam gdzie liście są potrzebne pozostały, a tam gdzie było konieczne usunięcie, zostały usunięte.

Inwestycja ruszyła na przełomie czerwca i lipca, pochłaniając około ośmiu milionów złotych. Trzeba jednak pamiętać, że zadanie swoim zakresem obejmuje także budowę skateparku i pumptracku na ul. Norweskiej. ŁŚ

fot. UMiG Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M