Mieszkaniec powiatu jaworskiego został zatrzymany przez patrol dwa razy tego samego dnia. Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem pomimo czynnego zakazu, ale także za jazdę na „podwójnym gazie”.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

14 kwietnia br. około godziny 19:30 dzielnicowi z ostrzeszowskiego rewiru zatrzymali na ul. Armii Krajowej w Ostrzeszowie kierującego pojazdem marki Renault. Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd czynnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kilkadziesiąt minut później policjanci odebrali zgłoszenie o kierowcy, który najprawdopodobniej wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.  – Skierowany w rejon miejscowości Niedźwiedź ten sam patrol dzielnicowych ponownie zatrzymał do kontroli busa marki Renault. Ku zdziwieniu policjantów samochodem kierował ten sam mężczyzna, który niecałą godzinę wcześniej był kontrolowany w Ostrzeszowie. Tym razem 41-latek oprócz kierowania pojazdem na czynnym zakazie znajdował się też w stanie nietrzeźwości – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Od mężczyzny pobrano trzykrotnie krew do badań, a on sam noc spędził w policyjnym areszcie.

Ogłoszenia
Compre