Po kilku tygodniach przerwy wróciły rozgrywki tenisa stołowego w 1. lidze grupie południowej. W sobotę 15 kwietnia UKS Piast Poprawa rozegrał przedostatnie spotkanie w sezonie 2022/2023. Wyjazdowym przeciwnikiem ostrzeszowian była drużyna LKS Odra Głoska.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Nie było łatwo, ale udało się! UKS Piast Poprawa wyszedł z tego spotkania zwycięsko, pokonując gospodarzy 6:4 i dzięki temu powrócił na drugą pozycję w tabeli, która gwarantuje grę w barażach o awans do Lotto Superligi. – Mecz od początku nie układał się po naszej myśli, bo przegrywaliśmy 0:2, po grach deblowych 2:4. Większość tych spotkań, które przegrywaliśmy, kończyły się wynikiem 2:3. – wyznał prezes UKS Piast, Jarosław Krzywaźnia. – Ostatnie cztery mecze wygraliśmy 3:0, dwanaście setów padło naszym łupem i ta końcówka spotkania należała do nas (…). W ostatnim spotkaniu z KTS Gliwice wszystko będzie zależało od nas, tak więc po raz kolejny brawa dla chłopaków za chłodną głowę i koncentrację do ostatnich piłek. 

UKS Piast przed tym spotkaniem zajmował trzecią pozycję w tabeli, jednak dzięki korzystnym wynikom w spotkaniach 17. kolejki powrócił na drugie miejsce. Ostatnia seria gier zaplanowana jest na 6 maja. – Bardzo dużo się w tej kolejce może wydarzyć, ponieważ my i Bielsko-Biała mamy taką samą liczbę punktów, a jeden mniej ma Polonia Kielce (…). W ostatnim meczu gramy tak naprawdę z najtrudniejszym przeciwnikiem, bo w tamtej rundzie przegraliśmy z Gliwicami 6:4, a teraz zagramy na wyjeździe, więc pewnie będzie jeszcze trudniej. Jeżeli chodzi o kwestię zagrania w barażach, to wszystko jest w naszych rękach – mówi J. Krzywaźnia. 

Prezes klubu liczy na szczęśliwe zakończenie sezonu, a co za tym idzie grę w barażach. – Jeżeli ten mecz wygramy, to musimy być na miejscu barażowym. To pierwsze miejsce pewnie jest dla nas odległe, ponieważ ono nie leży tylko w naszych rękach, bo punkty musiałaby stracić Bielsko-Biała. Dla nas ogromnym sukcesem jest to, że jesteśmy w tej czołowej trójce – nie ukrywa. 

UKS Piast na mecz do Gliwic uda się 6 maja. Wszystkie pojedynki ostatniej kolejki rozegrane zostaną tego samego dnia o tej samej porze. AG

Mecze ostatniej kolejki (6 maja, godz.16.00):

LKS Odra Głoska – BISTS Bielsko Biała

ATS Akanza AZS UMCS Lublin – Polonia Król Montaż Zbrojenia Kielce

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki II – GMKS Strzelec Frysztak

KU AZS Politechnika Rzeszów II – IKS Start Zduńska Wola

KTS Gliwice – UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

 

Ogłoszenia
J3M