Władze powiatu ostrzeszowskiego liczą na to, że między innymi dzięki współpracy z gminami uda się w bieżącym roku wyremontować około 20 kilometrów dróg. To kontynuacja programu zapoczątkowanego w roku 2020.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zadowolenia z tego faktu nie kryje starosta Lech Janicki. W jego ocenie, ubiegły rok był jednym z najlepszych pod względem liczby i zakresu inwestycji drogowych. To przede wszystkim zasługa wejścia w życie Funduszu Dróg Samorządowych, z którego udało się pozyskać dofinansowania o łącznej wartości wynoszącej blisko 3.300.000 złotych. Nieoceniona okazała się jednak także partycypacja samorządów gminnych, które wsparły powiat w pokryciu wkładu własnego. Co więcej, wszystkie gminy, za wyjątkiem Doruchowa, uczestniczyły w programie modernizacji dróg powiatowych, dzieląc się z powiatem kosztami w proporcji 50 na 50. W ten sposób nowych nawierzchni doczekały się odcinki dróg: Kraszewice-Salamony, Antonin-Niedźwiedź, Doruchów-Bobrowniki, Biernacice-Giżyce, Chynowa-Biskupice Zabaryczne i Kobyla Góra-Parzynów. Gminy dokładały też kwoty stanowiące 25% wartości inwestycji dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Tak stało się w przypadku takich ciągów komunikacyjnych jak: Siedlików-Mikstat, Grabów-Osiek, Doruchów-Kępno czy Kraszewice-Czajków. Przyjęty model współpracy przyjął się na tyle, że ma być kontynuowany w roku bieżącym.

W planach jest realizacja zarówno nowych zadań, jak i kontynuacja tych już rozpoczętych. Na terenie gminy Czajków mają to być odcinki w: Mielcuchach i wylotowy w kierunku Klonowej, w gminie Kraszewice – Podkuźnica- gm. Czajków i Mączniki (zadania dofinansowywane z FDS), w gminie Grabów – Dębicze i Zawady, w gminie Mikstat – Kaliszkowice Kaliskie i Kaliszkowice Ołobockie, a w gminie Ostrzeszów – Siedlików-Komorów (FDS) i Siedlików-Przedborów. Trwa natomiast jeszcze ustalanie zakresu prac w gminach: Doruchów i Kobyla Góra. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M