Przesyłamy dla Państwa najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Merry Christmas and Happy New Year 2022 – gen. dyw. dr Adam Joks, Zastępca Dowódcy V Korpusu US Army Fort Knox, Kentucky.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia ze Stanów Zjednoczonych Ameryki nadeszły życzenia od gen. dyw. dr. Adama Joksa, zastępcy dowódcy V Korpusu US Army z Fortu Knox w Kentucky dla mieszkańców miasta i gminy Mikstat. – Właśnie zakończyłem ćwiczenie międzynarodowe Combined Resolve XVI z amerykańskimi i sojuszniczymi oraz partnerskimi wojskami. W ramach tego ćwiczenia pełniłem stanowisko flagowe Senior Trainer i Dowódca HICON, czyli dowódca międzynarodowych sił ćwiczących w amerykańskim centrum szkolenia wojsk międzynarodowych JMRC – Joint Multinational Training Center w bazie USA w Hohenfels w Niemczech. Obecnie wracam do USA Fort Knox, gdzie – jak żona mi przekazała – trwają intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które zamierzamy spędzić w nasz polski tradycyjny sposób, oczywiście z amerykańskimi akcentami. W związku z tym, iż V korpus osiągnął pełną zdolność operacyjną do prowadzenia operacji na teatrze europejskim w okresie świątecznym i noworocznym pozostaję w pełnej gotowości do działań. Oczywiście w tych zadaniach mogę w pełni liczyć na wsparcie mojej żony Agaty, która stara się kontynuować polską tradycje i klimat polskich świat. Z pasją przygotowuje polskie potrawy, które są wyzwaniem z uwagi na brak w Stanach pewnych polskich artykułów i przypraw. Trudności będą oczywiście ze zdobyciem chociażby śledzi, suszonych grzybów lub tradycyjnego karpia, którego będzie musiała zastąpić inna regionalna ryba – pisze generał Adam Joks, któremu burmistrz Henryk Zieliński przyznał tytuł „honorowego amerykańskiego korespondenta/przyjaciela” „Gazety Mikstackiej” i portalu mikstat.pl.

Do życzeń i korespondencji z USA generał dołączył kilka zdjęć, także z małżonką.

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok powędrowały również w drugą stronę, czyli z Mikstatu do Państwa Joksów w Forcie Knox – od Henryka Zielińskiego, burmistrza Mikstatu i Łukasza Dybula, przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikstacie. PK

Ogłoszenia
J3M