Przez kilka miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką, teraz 42-letni oprawca za swoje czyny odpowie przed sądem.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zakończyło się postępowanie prowadzone przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.- Na podstawie poczynionych ustaleń: przesłuchaniu biegłych, zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie łącznie trzy zarzuty dotyczące tego, że w okresie pomiędzy styczniem a lipcem 2023 znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką  – powiedział prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Wszczynał awantury, w trakcie których poniżał ją przy użyciu słów uważanych za wulgarne i obraźliwe. Kolejno niszczył, znajdując się w stanie nietrzeźwości, sprzęty domowe, a także kierował wobec pokrzywdzonej groźby karalne pozbawienia życia, stosując w tym momencie przemoc fizyczną w postaci szarpania, popychania i bicia po całym ciele.

42-latek miał również zachowywać się agresywnie wobec pozostałych dwóch członków rodziny. Mężczyzna przebywa w areszcie. RED

Ogłoszenia
J3M