Na początku tygodnia, 13 grudnia, w Ostrzeszowie ponownie stanął mammobus. Hasło, które przewodziło wizycie mobilnego punktu diagnostycznego, to: „Zbadaj się i zyskaj spokój” i ma zachęcać do systematycznego wykonywania badań mammograficznych, które są szansą na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Z badania mogły skorzystać wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Paniom przysługuje bezpłatne badanie raz na dwa lata. Dane dotyczące zachorowań na ten typ nowotworu wskazują, że ryzyko jego wystąpienia wzrasta po ukończeniu 50. roku życia. Inne czynniki ryzyka to: zachorowania na raka piersi w rodzinie, późna menopauza (po 55. roku życia), późne macierzyństwo (po 35. roku życia) oraz bezdzietność.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet w naszym kraju — mówi dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Jarosław Iwaszkiewicz — Co roku taką diagnozę słyszy około 20 tys. Polek, 6 tys. z nich nie udaje się pomóc. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na wczesnym etapie rozwoju choroby.

Rak piersi nie musi być wyrokiem! Mammografia to obecnie najskuteczniejsza metoda wykrywania nowotworów piersi u kobiet powyżej 40 roku życia, a profilaktyka odgrywa tu fundamentalną rolę. Grudzień to czas świątecznych przygotowań, ale nawet w tak zabieganym czasie, warto znaleźć chwilę, aby zadbać o swoje zdrowie i zyskać spokojne święta.

Badanie w mammobusie w żaden sposób nie odbiega standardami od tych, przeprowadzanych w stacjonarnych placówkach. Jest ono bezpłatne i nie wymaga skierowania, konieczna jest jedynie rejestracja pod wskazanym numerem telefonu.

Była to kolejna wizyta mammobusu w Ostrzeszowie i na pewno nie ostatnia. Kolejny przyjazd zaplanowany jest na 17-18 lutego 2022. Już teraz można rejestrować się na badanie, dzwoniąc pod numer: 61 222 37 00 lub 61 222 37 01. Wszystkie informacje znajdą się na fanpage’u szpitala: facebook.com/OstrzeszowskieCentrumZdrowia. OCZ

Ogłoszenia