W ubiegłym roku obchodzili 50-lecie swoich związków. Z okazji Złotych Godów Prezydent RP przyznał im medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które jubilatom wręczył burmistrz Mikstatu.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Kolejnych 9 par z terenu miasta i gminy Mikstat przeżyło wspólnie pół wieku, a swoje Złote Gody obchodzili w minionym 2021 roku. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał im medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a pod koniec stycznia br. gmina zaprosiła jubilatów na tradycyjne spotkanie i odnowienie przysięgi. Pierwszy akt uroczystości nastąpił w mikstackiej farze, gdzie proboszcz ks. kan. Krzysztof Ordziniak odprawił mszę św. w intencji małżonków z 50-letnim stażem. Następnie na Zielonym Wzgórzu pary obchodzące swój jubileusz odnowiły przysięgę małżeńską przed Haliną Zadką, kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego w Mikstacie: „W dniu naszych godów wyrażam mojemu mężowi/mojej żonie serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę oraz przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal zgodne, szczęśliwe i trwałe.” Następnie burmistrz Henryk Zieliński, w asyście Łukasza Dybula, przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikstacie, Tomasza Maciejewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrzeszowskiego oraz Pauliny Parzybok, asystentki posłanki Katarzyny Sójki, złożył okolicznościowe życzenia i odznaczył jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Mieszkańcy MiG Mikstat, którzy w 2021 roku obchodzili jubileusz 50-lecia małżeństwa: Kazimierz i Agata, Stanisław i Zdzisława Chudy, Zenon i Zofia Klaga, Wacław i Anna Kołek, Jan i Marianna Krężel, Jerzy i Zofia Madajka, Bronisław i Janina Spławscy, Zbigniew i Stefania Uścinowicz, Henryk i Maria Zmysłowscy.  UMiG Mikstat

Ogłoszenia
J3M