Okres wakacyjny to również czas, w którym Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowuje zwiększoną liczbę kradzieży rowerów. Pamiętajmy, by nie pozostawiać jednośladów bez zabezpieczenia w miejscach publicznych lub takich, gdzie ryzyko kradzieży jest większe.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Wraz z postępem technologicznym zwiększają się możliwości zabezpieczenia naszych rowerów przed kradzieżą. Niestety wielu z nas nie korzysta nawet z tych podstawowych, dając tym samym okazję do działania złodziejowi. Żadne zabezpieczenie nie jest w stanie całkowicie wyeliminować możliwości utraty roweru, jednak każde, nawet podstawowe, skutecznie utrudnia pracę przestępcy. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej łupem sprawców kradzieży padają pojazdy pozostawione bez zamknięć, na przykład obok sklepu, przed blokiem, oparty rower o uliczną lampę, a także pozostawiony rower na klatce schodowej.

Pamiętajmy, że kradzież mienia można w znacznym stopniu ograniczyć. Właściwe zabezpieczenie roweru nie wymaga ogromnego wysiłku i nie ogranicza czasowo. Czynność zapięcia roweru kłódką trwa tylko chwilę.

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!!!

Oznakowanie rowerów służy przeciwdziałaniu ich kradzieży oraz ułatwia identyfikację oraz zwrot przedmiotu właścicielowi w przypadku jego utraty. Oznakowanie jednośladu nie zwalnia właściciela pojazdu z właściwego jego zabezpieczania, tj. zamknięcia roweru zapięciem, kłódką.

Organizowana akcja jest zupełnie bezpłatna, adresowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.

Wszyscy chętni mogą zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27 w każdy czwartek w godzinach 11:00 – 13:00.  Zainteresowani powinni mieć przy sobie dokument tożsamości i, w miarę możliwości, kartę gwarancyjną roweru.

Ogłoszenia
J3M