Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło w poniedziałek (18 marca) na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Na szczęście żaden z poszkodowanych nie odniósł poważniejszych obrażeń. 
O godzinie 11:10 na ul. Zamkowej w Ostrzeszowie, 37-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów kierując samochodem marki ford, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od omijanego pieszego, 48-letniego mieszkańca gm. Doruchów, doprowadził do uderzenia mężczyzny prawym bokiem pojazdu – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji. – Tego samego dnia o godzinie 20:20 na ul. Wiejskiej w miejscowości Książenice, 45-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, kierując samochodem marki mazda, w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa doprowadziła do potrącenia 16-letniej mieszkanki gm. Grabów nad Prosną, znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Dziewczyna z powierzchniowymi otarciami naskórka trafiła do szpitala celem wykonania badań kontrolnych. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano postępowanie mandatowe. RED

Ogłoszenia
Stolarz Lempert
Ogłoszenia
J3M