5 ton makulatury zebrali uczniowie mikstackich placówek oświatowych w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Mikstat. W nagrodę wszystkie szkoły i przedszkole otrzymały sprzęt sportowy, książki i gry edukacyjne.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Miasto i gmina Mikstat każdego roku organizuje konkurs, którego celem jest edukacja ekologiczna najmłodszego pokolenia, przedszkolaków i uczniów szkół. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie można było zorganizować uroczystego finału, podczas którego zawsze ogłaszano wyniki rywalizacji i wręczano nagrody. – Chciałabym podziękować wszystkim szkołom za udział w konkursie oraz edukację dzieci w zakresie selektywnego zbierania odpadów. To był trudny konkurs z uwagi na pandemię, której nikt się nie spodziewał. Szkoły przed długi okres były zamknięte i na pewno trudno było zmobilizować dzieci i młodzież do zbierania makulatury – mówiła w poniedziałek, 7 grudnia br. Monika Piechocka z UMiG Mikstat, organizatorka konkursu, podsumowując akcję zbierania makulatury podczas spotkania z dyrektorami placówek.

Ale i tak w ramach konkursu udało się zebrać blisko 5 ton papierowych odpadów – najwięcej w Szkole Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie (prawie 4 tony) oraz Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych (ok. 700 kg).

W nagrodę burmistrz Henryk Zieliński i Łukasz Dybul, przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie wręczyli dyrektorom szkół w Mikstacie, Biskupicach Zabarycznych, Kaliszkowicach Kaliskich i Kaliszkowicach Ołobockich oraz przedszkola w Mikstacie piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną oraz książki i gry edukacyjne. PK

Ogłoszenia
J3M