Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu o niezastosowanie aresztu wobec 19-letniej podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Rogaszycach.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Przypomnijmy, do tragedii doszło 9 października kilkanaście minut po północy. Jak wynika z ustaleń policji, na prostym odcinku drogi krajowej „jedenastki”, poza obszarem zabudowanym, 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierująca BMW, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód zjechał z drogi i stanął w ogniu.

W pojeździe, oprócz 19-latki, znajdowało się dwóch pasażerów. 17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, a drugi z pasażerów (19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa) przewieziony został do szpitala. W wypadku brał udział również pies, który nie przeżył.

Kilka dni po wypadku 19-latka usłyszała zarzut dotyczący umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 17-letniego pasażera. 11 października prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie kierującej na okres trzech miesięcy. Sąd jednak nie przychylił się do tego wniosku.  Skład orzekający nie dopatrzył się wówczas potrzeby zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. 

Innego zdania jest jednak prokuratura, która wniosła zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Po zapoznaniu się z przedmiotową argumentacją prokurator wywiódł do Sądu Okręgowego w Kaliszu środek odwoławczy w postaci zażalenia, wskazując na okoliczności, które w ocenie prokuratora przemawiają za koniecznością zastosowania najsurowszego środka właśnie w postaci tymczasowego aresztowania. Aktualnie trwa oczekiwanie na rozpoznanie tego środka przez Sąd Okręgowy w Kaliszu – powiedział prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

19-latce grozi do 8 lat pozbawienia wolności. RED

fot. OSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M