O wielkim szczęściu może mówić 76-letni grzybiarz, którego na swojej drodze spotkali ostrzeszowscy policjanci, realizujący  zadania związane z kontrolą osób objętych kwarantanną.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zagubionego mężczyznę spotkali 3 listopada około godziny 12.00 na dukcie leśnym przy drodze wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Aniołki.
W trakcie rozmowy z 76-letnim mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego funkcjonariusze ustalili, że około godziny 09:00 przyjechał on swoim samochodem na grzyby na teren powiatu ostrzeszowskiego i zgubił się na terenie kompleksu leśnego – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji. – Jak się okazało mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a także telefonu komórkowego, natomiast auto pozostawił na terenie duktu leśnego w miejscowości Kuźniki. Dzięki czujności ostrzeszowskich mundurowych mężczyzna bezpiecznie trafił na miejsce pozostawienia pojazdu za co podziękował swoim „wybawcom” z łezką w oku.
Policjanci przestrzegli grzybiarza przed ponownym wychodzeniem samotnie na grzyby do lasu którego nie zna, a także zwrócili uwagę, że w takich okolicznościach warto posiadać przy sobie telefon komórkowy, a także dokument tożsamości.

Ogłoszenia
J3M