Ogłoszenia
Instal Grunt

Ponad 50 strażaków zmagało się w środowe popołudnie (5 lipca) z pożarem hali produkcyjnej w Czajkowie. Zgłoszenie dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie około 16:30.

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pożar pomieszczenia kotłowni, rozprzestrzeniający się na halę produkcyjną mówi st. strażak Noemi Biel, rzecznik prasowy jednostki. – Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej rozwinięto kolejne linie gaśnicze oraz podano wodę wewnątrz hali produkcyjnej. Ze względu na duże zadymienie była konieczność pracy ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przez ukryte zarzewie ognia pod poszyciem dachowym była konieczność użycia podnośnika hydraulicznego. Strażacy sukcesywnie dokonywali rozbiórki elementów konstrukcji budynku dogaszając pozostałe zarzewie ognia. Użyto kamery termowizyjnej w celu sprawdzenia pomieszczeń oraz wykluczenia zagrożenia.

Wartość powstałych w wyniku pożaru strat oszacowano na 300 tysięcy złotych. W działaniach brało udział 12 zastępów straży pożarnych z Ostrzeszowa, Czajkowa, Much, Mielcuch, Głuszyny, Kraszewic i Grabowa nad Prosną.

Fot. OSP Czajków

Ogłoszenia
J3M