Coraz mniej czasu pozostaje do tegorocznego finału jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce, a mianowicie „Szlachetnej paczki”. Tymczasem ważą się losy jej ostrzeszowskiego sztabu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, zostanie on rozwiązany, a zbiórka na rzecz potrzebujących rodzin odwołana. Przyczyną problemów jest zbyt mała liczba wolontariuszy, o czym lider rejonu „Szlachetnej paczki” w Ostrzeszowie Paweł Bator.

Tegoroczna edycja „Szlachetnej paczki” to dwudziesta w Polsce, a w Ostrzeszowie ósma – przypomina. – Każda z tych edycji stawiała przed nami wyzwania. Każda była inna i tegoroczna także jest inna, w związku z zaistniałą sytuacją pandemii, ale zawsze staraliśmy się stawiać czoła przeciwnościom. Dzisiaj stoimy przed bardzo trudną decyzją, zamknięciem rejonu. Niestety rejon „Szlachetnej paczki” w Ostrzeszowie zasila obecnie sześcioro wolontariuszy. Ta niewielka liczba nie pozwoli nam dotrzeć do potrzebujących rodzin. Nie będziemy mogli pomóc. Dlatego zwracamy się do was z ogromną prośbą o włączenie się do projektu „Szlachetnej paczki” i zostanie SuperW.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.superw.pl. Wystarczy wybrać województwo wielkopolskie i rejon Ostrzeszów, a następnie wypełnić formularz i czekać na kontakt. W ubiegłym roku ostrzeszowski sztab „Szlachetnej paczki” składał się z dziesiątki wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu oraz ofiarności darczyńców udało im się wesprzeć 27 rodzin, a łączna wartość pomocy przekroczyła 59 tysięcy złotych. Miejmy nadzieję, że i w bieżącym roku dzieło to będzie kontynuowane. ŁŚ

Ogłoszenia
Plus