Promesy na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych rozdane. Uroczyste podsumowanie akcji „Bitwa o Wozy” odbyło się w Warszawie w miniony poniedziałek. W gronie samorządowców, którzy spotkali się z wiceministrem MSWiA znalazł się wójt Czajkowa Henryk Plichta.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przypomnijmy, „Bitwę o wozy” MSWiA ogłosiło przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Do rozdania było wówczas 16 wozów – po jednym dla każdego z województw. Trafiły one do gmin do 20 tys. mieszkańców, które miały najwyższą frekwencję w wyborach. Przed drugą turą zmieniły się nieco warunki, ministerstwo zapowiedziało, że rozda 49 wozów – po jednym na każde byłe województwo.

Jeden z wozów o wartości 800 tys. zł trafi do gminy Czajków, gdzie frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 76,14 % (lepsze było tylko Obrzycko w byłym woj. poznańskim). Nowy nabytek stanie w garażu ochotników z Mielcuch. – Podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom, którzy 12 lipca poszli do urn i oddali swój głos – napisał na swoim facebookowym profilu włodarz Czajkowa. – To dzięki Wam nasi strażacy będą mogli skuteczniej dbać o nasze zdrowie i mienie. To sukces całej naszej społeczności.

Wójt odebrał promesę na zakup nowego samochodu

Ogłoszenia
Plus