Media Expert, KiK, Sinsay oraz Lidl to najemcy, którzy podpisali już umowy najmu powierzchni w powstającym przy ul. Leśnej w Ostrzeszowie parku handlowym.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Z informacji przekazanych przez firmę Scailler, która zajmuje się opracowaniem koncepcji wynajmu i komercjalizacją obiektów handlowych, powierzchnia parku w Ostrzeszowie jest już wynajęta w 70 procentach. – Park handlowy w Ostrzeszowie to kolejny kompaktowy obiekt na mapie kraju, który powstaje w miejscu, gdzie brakuje nowoczesnych powierzchni komercyjnych. Małe i średnie miasta nierzadko stanowią ciągle białe plamy na polskiej mapie powierzchni handlowych w przeciwieństwie do wysoko nasyconych rynków dużych miejskich aglomeracji – mówi dla propertynews.pl Bartosz Nowak, partner zarządzający w Scallier, odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce.-  Pandemia, rozwój e-commerce oraz rosnące koszty to jedne z najważniejszych czynników wpływających na popularyzację konceptów mniejszych handlowych nieruchomości. Parki to przede wszystkim obiekty lokalne, odpowiadające na potrzeby lokalnych mieszkańców. Są to też nieruchomości elastyczne, których powierzchnie mogą w prosty sposób zostać dopasowane do zmieniających się warunków rynkowych. Koszty budowy tych obiektów są znacząco niższe, co przekłada się na niższe koszty dla najemców w porównaniu do wielkomiejskich galerii handlowych, a ich położenie blisko miejsc zamieszkania klientów pozwala im zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zminimalizować ślad ekologiczny związany z dokonywaniem zakupów.

Park handlowy w Ostrzeszowie dostarczy około 6,4 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni handlowych. Jego otwarcie, jak już wcześniej informowaliśmy, planowane jest w pierwszej połowie 2023 roku. RED

fot. materiały Inwestora

Ogłoszenia
Zielony Ogród