W piątek 18 grudnia dzieci z Publicznego Przedszkola Mali Odkrywcy w Kraszewicach wystawiły Jasełka. Przedstawiona przez przedszkolaki historia Bożego Narodzenia, radosne kolędy i pastorałki, świąteczne dekoracje i życzenia wprowadziły przedszkolną społeczność i ich najbliższych w magiczny czas zbliżających się świąt.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Przygotowania do jasełek trwały przez wiele dni. Najstarsze przedszkolaki z zapałem ćwiczyły układy choreograficzne, śpiewały kolędy i pracowały nad właściwą intonacją. Gdy nadszedł długo oczekiwany dzień, mali aktorzy w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców przedstawili historię narodzin Dzieciątka. Na scenie oprócz świętej rodziny pojawiły się: anioły, pasterze, Trzej Królowie, gospodarze, gwiazdki, zwierzątka i małe krakowianki, przenosząc wszystkich w czas sprzed dwóch tysięcy lat. Wydarzeniu towarzyszyła piękna scenografia, która nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i świąteczny nastrój.

Te niezwykłe role odgrywały 5 i 6 – letnie dzieci z grup: Zdobywcy i Podróżnicy, a nad całością przedstawienia czuwały panie: Beata Czerniecka, Agnieszka Gierosz i Natalia Korczyńska. Pani dyrektor Ewelina Jędrzejewska ze wzruszeniem dziękowała małym aktorom za wspaniałe przedstawienie, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych świąt, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i co najważniejsze – wśród najbliższych.

Przedstawienie było wyjątkowe, gdyż publicznością były wyłącznie młodsze przedszkolaki i dzieci ze żłobka. Natomiast dla rodziców małych aktorów został nagrany film.

Beata Czerniecka

Agnieszka Gierosz

Ogłoszenia
J3M