W Kaliszu doczekamy się profesjonalnej hali tenisowej. Dodatkowo można mówić o rządowym wsparciu! Co możemy powiedzieć na ten temat?

Ogłoszenia
Instal Grunt

Droga do sportowych sukcesów

Sukcesy sportowe to coś, na czym powinno zależeć wszystkim. Sport generuje wiele emocji, ogromne zainteresowanie i niemałe pieniądze. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że droga do sukcesów jest bardzo długa, o czym chyba dość często się zapomina. Z drugiej strony, przykładem pięknej inicjatywy jest sytuacja, jaką mamy w Kaliszu – w mieście tym pojawi się profesjonalna hala tenisowa. Warte odnotowania jest również to, że chodzi o rządowym wsparciu. Przekazana kwota wynosi 8 milionów złotych, ale pamiętajmy, że wysokość sumy nie jest najważniejsza – wszystko sprowadza się do odpowiedniego wykorzystania pieniędzy.

Inwestycja w sport minimalizowaniem ryzyka

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/607845280926804709/

Niezaprzeczalnym faktem jest, że dzieci w swoim rozwoju nie powinny być pod presją otoczenia. Jeżeli dziecko gra w tenisa, można przypuszczać, że ma idoli czy idolki – to normalne. Analogicznie jest przy każdym innym sporcie.

Warte podkreślenia jest to, że nie istnieje przełożenie zmagań dziecięcych na seniorską rywalizację. Przełożenia nie mają nawet zmagania młodzieżowe – niejednokrotnie słychać o zdolnych nastolatkach, którzy nie poradzili sobie w seniorach. Krótko mówiąc, nie ma przepisu na pojawianie się świetnych sportowców. Na sukces wpływa wiele różnych czynników i można chyba stwierdzić, że czasem zwyczajnie potrzeba szczęścia. Skoro już przy tym jesteśmy, inwestowanie w sport oznacza zminimalizowanie ryzyka. Nie ma nic gorszego niż dziecko, które nie ma gdzie trenować.

Dobrze jeszcze spojrzeć na to z nieco innej strony – nie ma sposobu, który gwarantuje pojawienie się znanych sportowców, ale jest sposób, żeby tych sportowców nie było. Chodzi o zaniedbanie szeroko pojętego szkolenia – stracenie talentów jest prostsze, niż może się wydawać. Droga do sukcesu jest długa i co równie istotne, trzeba trafiać na odpowiednich ludzi. Wystarczy przypomnieć sobie historię Lewandowskiego – jak większość kibiców wie, w Legii uznano, że Robert jest niepotrzebny. Historia ta pokazuje też coś jeszcze ważnego – mówienie o tym, iż ktoś nie ma szans na sukcesy, może oznaczać wyrządzenie wielkiej krzywdy. Jedni mają sporo talentu i to widać dość wyraźnie, ale są też tytani pracy.

Czy w Kaliszu doczekamy się następczyni Igi Świątek albo następcy Huberta Hurkacza? Można przypuszczać, że w mieście bardzo na to liczą.

Iga Świątek wygra kolejne turnieje?

Niektórzy pewnie też zastanawiają się nad sukcesami naszych tenisistów – szczególnie Igi. Zresztą nie można wykluczyć, że 21-latka odniesie w tym sezonie jeszcze wiele ważnych zwycięstw. Jeśli masz jakieś przeczucia z tym związane, warto zwrócić uwagę na zakłady proponowane przez bukmachera Noblebet. Firma ma ciekawą ofertę i co istotne, nie brakuje aplikacji – także gracze mogą typować w każdych okolicznościach. Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje dotyczące działania, z pomocą przychodzi Probukmacher i recenzja aplikacji Noblebet.

Wszyscy są zwycięzcami

Fantastycznie mieć świetnych sportowców, ale prawda jest taka, że zawodowstwo dotyczy nielicznych. Istotne jest też to, że mimo to możemy mówić o zysku każdego dzieciaka. Uprawianie sportu to ogromny atut, który bez względu na okoliczności się przyda. Zresztą nie od dziś mówi się o tym, że sport to zdrowie.

Warte zaznaczenia jest też to, że mowa o czymś, co dotyczy dzieci i dorosłych. Wystarczy rozejrzeć się wokół – kondycja nie jest mocną stroną wielu ludzi. Rzecz jasna czasem zdarzają się przeciwwskazania dotyczące uprawiania sportu, ale dotyczy to niewielkiej części osób. W pozostałych przypadkach można powiedzieć, że odpowiedzialne uprawianie sportu jest troską o zdrowie. Przez odpowiedzialność należy rozumieć oczywiście mierzenie sił na zamiary. Wszystkim marzą się wielkie wyniki, ale wielkie wyniki można osiągnąć tylko bardzo ciężką pracą – nie ma drogi na skróty.

Ogłoszenia
J3M