Dobra wiadomość dla właścicieli restauracji, barów i pizzerii na terenie gminy Grabów nad Prosną. Podczas czwartkowego posiedzenia tamtejszej Rady Miejskiej przyjęto uchwałę zwalniającą ich z części tegorocznej opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Ogłoszenia
Instal Grunt

To oczywiście jedna z dostępnych form wsparcia branż najbardziej dotkniętych przez pandemiczne ograniczenia. Jak wiadomo, lokale gastronomiczne mogą jedynie sprzedawać dania na wynos, co skutkuje drastycznym spadkiem przychodów. W tej sytuacji każda ulga i zmniejszenie obciążeń przyjmowana jest przez restauratorów z otwartymi rękoma. W dniu 26 stycznia 2021 roku weszły w życie przepisy zmieniające tzw. ustawę covidową, które dały możliwość radzie gminy podjęcia uchwały o zwolnieniu z opłaty za korzystanie w 2021 roku z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży – wyjaśniał burmistrz Grabowa Maksymilian Ptak. – W naszej gminie proponowane zwolnienie z drugiej raty tej opłaty dotyczyć będzie przedsiębiorców prowadzących restauracje, bary i pizzerie.

Zgodnie z podjętą jednogłośnie uchwałą, przedsiębiorcy nie będą musieli uiszczać drugiej raty przedmiotowej opłaty, a w przypadku jeśli wnieśli całość z góry, otrzymają zwrot 1/3 tej kwoty. Podobne rozwiązanie planuje także gmina Ostrzeszów. Jak powiedział burmistrz Patryk Jędrowiak, gotowy jest już projekt uchwały, głosowanie nad którym odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Rady Miejskiej.

– Myślę, że jest to racjonalne. Jest to kolejny element pomocy tej branży, która jest bardzo mocno dotknięta kryzysem – stwierdził burmistrz Ostrzeszowa. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski