Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich ,,Bukowianki” z Bukownicy podpisało z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim umowę na zakup małej mobilnej kuchni warsztatowej.

Podpisanie umowy miało miejsce 12 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną. Wsparcie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na projekt zatytułowany „Pachnąca sercem mała mobilna kuchnia Bukowianek” wynosi 15 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup mobilnej kuchni warsztatowej – przystosowanej do gotowania na zewnątrz.

W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz pierwszy ogłosił nabór wniosków w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych pn. „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa” realizowanego w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”. To kolejna akcja podejmowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego mająca na celu zapobieganie marnowaniu żywności. Pierwsza to „Wielkopolskie jadłodzielnie”, czyli punkty, w których ludzie dzielą się żywnością zdatną do spożycia.

Chcemy w ten sposób promować racjonalne gospodarowanie żywnością, zachęcać do tego i zwracać na ten problem uwagę, ponieważ problem jest bardzo duży. W Polsce na śmietnikach każdego roku ląduje 5 mln ton żywności, z czego ponad pół miliona w Wielkopolsce – tłumaczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Gratulacje przedstawicielkom „Bukowianek” składał Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak. – To bardzo szczytny cel. Jestem przekonany, że dofinansowanie to będzie pożytecznie wykorzystane i będzie służyło lokalnej społeczności mówił. UMiG Grabów

Ogłoszenia
J3M