W niedzielę, 25 kwietnia w Domu Młodego Rolnika w Bukownicy odbyła się pierwsza akcja poboru krwi. Patronował jej burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Inicjatorem akcji był Proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy Sebastian Łagódka, współorganizatorem Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” w Bukownicy, które zadbało o pyszne ciasta i przekąski.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, przy przeprowadzeniu poboru krwi konieczne było zachowanie dodatkowych obostrzeń sanitarnych, dlatego pomocy w przeprowadzeniu akcji udzielili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukownicy. Akcję trwającą od godz. 9 do 12 obsługiwał zespół z RCKiK w Kaliszu Oddział Terenowy  w Ostrzeszowie.

Do akcji zgłosiło się 31 osób, z czego do poboru krwi zostało zakwalifikowanych 25 krwiodawców. Dało to łącznie ponad 11 litrów tego najcenniejszego leku.

Pamiętajmy, że krew jest jednym z najcenniejszych darów, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Krwi potrzebują nie tylko ofiary wypadków, ale również chorzy z oddziałów chirurgicznych. Nie bądźmy obojętni, oddając krew ratujemy życie innym – przypominają organizatorzy akcji, dziękując jednocześnie za obecność wszystkim, którzy w niedzielne przedpołudnie przybyli do Domu Młodego Rolnika w Bukownicy.  UG

Ogłoszenia
J3M