W niedzielne popołudnie, 6 czerwca, uroczyście przekazano i poświęcono nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukownicy. – Niech nowy samochód służy Wam jak najdłużej i wspomaga Was w ratowaniu życia, zdrowia i mienia ludzi – gratulował Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się na placu przed remizą OSP w Bukownicy, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu i parlamentarzystów, mieszkańcy oraz druhowie. Przybyłych powitał prezes jednostki Zygmunt Ambroży. – Na tę uroczystość czekaliśmy kilka lat. Pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego wymagało wiele czasu – wyznał.

Historię kilkuletnich starań o pozyskanie wozu przybliżył zebranym kronikarz OSP w Bukownicy druh Mirosław Sznajder. Szczególne słowa podziękowań kierował do Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną, którzy wyasygnowali na ten cel z budżetu gminy 540 tys. zł. 260 tys. zł pochodziło z puli budżetu państwa. Brakującą część na doposażenie wozu uzupełniły wpłaty sponsorów. Dzięki temu udało się spełnić marzenie strażaków ochotników – 21 sierpnia 2020 roku nowy wóz ratowniczo-gaśniczy o wartości 800 tys. zł wjechał do garażu OSP w Bukownicy. Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa nie pozwoliły świętować tego dnia tak jak tego chciano, dlatego uroczystości przesunięto na 2021 rok.

Symbolicznego przekazania kluczyków dokonał burmistrz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie bryg. Mariusz Szczepański. Auto poświęcił ksiądz proboszcz Sebastian Łagódka. Druhowie wyrażając wdzięczność za pomoc w spełnieniu ich planów wręczyli wszystkim zaangażowanym osobom okolicznościowe podziękowania.

Po uroczystym przekazaniu samochodu głos zabrali zaproszeni goście. Pogratulowali strażakom nowego nabytku i podziękowali za całokształt pracy, za poświęcenie, zaangażowanie, podkreślając rangę strażaka i doceniając ich wysiłek. – Nastała ta wiekopomna chwila, na którą czekaliśmy tak długo. Wiele rozmów, wiele nieprzespanych nocy, prezes wie najlepiej, ile to nerwów i stresu kosztowało – ocenił burmistrz Maksymilian Ptak, który dziękował także parlamentarzystom oraz byłemu Wojewodzie Wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi. Nasza wspólna determinacja, wspólne zaangażowanie, Was druhny, druhowie, całej Rady Miejskiej doprowadziło do tego, że znalazły się brakujące środki i mogliśmy zakupić nowy wóz bojowy. Jesteśmy przekonani, że samochód ten znacząco zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców całej naszej gminy. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian, patron strażaków, ma was w swojej opiece – mówił. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Bielem przekazał strażakom list gratulacyjny.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski