Ponad 2 mln złotych będzie kosztowała budowa żłobka i dostosowanie już istniejącego Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie do wymogów przeciwpożarowych. Burmistrz Patryk Jędrowiak podpisał już umowę z firmą EXDACH z Ostrowa Wielkopolskiego na realizację inwestycji. – Umowa podpisana, więc teraz czas na kamień węgielny i rozpoczęcie prac – poinformował w mediach społecznościowych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Inwestycja ma szansę realizacji dzięki dofinansowaniu w wysokości 1,3 mln zł, jakie gmina pozyskała z rządowego programu Maluch+.  Ponad 900 tys. zł pochodzi z kolei z Urzędu Marszałkowskiego, pieniądze te pozwolą na utworzenie 40 miejsc żłobkowych oraz finansowanie bieżącego funkcjonowania przez 12 miesięcy.

Żłobek zlokalizowany będzie na ulicy Łąkowej, przylegając bezpośrednio do budynku Przedszkola nr 5 „Słoneczny Zakątek”. W projekcie zaplanowano dwie sale żłobkowe oraz jedną dużą salę świetlicową na spotkania z rodzicami i różne wydarzenia okolicznościowe.

Dzieci pojawią się w nowym żłobku najprawdopodobniej we wrześniu 2021 roku. Po zakończeniu robót budowlanych konieczne bowiem będzie uzyskanie wszelkich koniecznych pozwoleń, dopełnienie wymogów formalno-prawnych i wyposażenie obiektu. RED

Ogłoszenia
J3M