28-ego lutego w Poznaniu rozegrano Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. UKS Piast Poprava Ostrzeszów w tym turnieju reprezentowało czworo zawodników: Jagoda Karkoszka, Jakub Karkoszka, Jan Mądry oraz Michał Kuchta. Dla dwóch ostatnich był to debiut w rozgrywkach wojewódzkich.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Występ należy zaliczyć do udanych. W gronie 101 zawodników i zawodniczek aż trójka naszych zakwalifikowała się do turnieju głównego (32 najlepszych zawodników). Wśród reprezentantów ostrzeszowskiego klubu najlepiej spisała się Jagoda Karkoszka, która uplasowała się na 7. pozycji wśród młodziczek. Kolejne starty naszych podopiecznych w drugiej połowie marca, kiedy to wystąpią na Grand Prix Polski Młodziczek, Grand Prix Wielkopolski Żaków oraz Mistrzostwa Wlkp. LZS.

Na początku marca seniorów UKS-u Piast czeka bardzo duża liczba startów. Już w najbliższy weekend zmierzą się oni w rozgrywkach 2. i 3. ligi oraz w Pucharze Polski. W sobotę (6 marca) rywalizować będzie 2. liga. Nasi pingpongiści na wyjeździe rozegrają mecze z UKS-em Daniszyn oraz drużyną Wametu Dąbcze. Szczególnie ten drugi mecz będzie bardzo trudny. W drużynie z Dąbcza po raz pierwszy wystąpi były reprezentant Polski, Jakub Kosowski. W niedzielę swój mecz rozegrają 3-ligowi tenisiści. W kolejnym meczu zmierzą się oni z ekipą Doliwy Rozdrażew, która bezpośrednio wyprzedza naszą drużynę w tabeli, zajmując 4. miejsce. W niedzielę 2-ligowa drużyna będzie występowała w półfinale edycji wojewódzkiej Pucharu Polski. W Liścu Wielkim zmierzymy się z drużynami Wametu Dąbcze, Łobzonki Wyrzysk oraz Wichra Lisiec Wielki. Do finału turnieju awansuje tylko zwycięzca.

UKS Piast Poprava Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M