Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W rozegranych 17 grudnia w Kaliszu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w formule full-contact znakomicie spisali się zawodnicy Kick-Boxing Club Poprawa, którzy zdobyli trzy tytuły Mistrzowskie oraz dwa brązowe medale. 

Dominację w tej kategorii w tym roku potwierdził Mateusz Kupijaj, zdobywając złoty medal w kategorii – 67 kg. Jest to dla niego bardzo udany sezon. Zanotował bardzo dużo zwycięskich walk sięgając w 2022 roku, m.in. po: wicemistrzostwo Polski seniorów, wicemistrzostwo Akademickich Igrzysk Europejskich oraz tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Weronika Szymczak po raz kolejny obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski – 60 kg, pozostając od kilku lat niepokonaną w ringu w tej kategorii wiekowej. W tym sezonie podobnie jak Mateusz zdobyła wicemistrzostwo Akademickich Igrzysk Europejskich oraz tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Rewelacją turnieju w Kaliszu okazał się Mohamed Abdelkhair. Trenujący dopiero od roku pochodzący z Egiptu w kategorii  91 kg okazał się najlepszy i udanie zadebiutował w ringowych potyczkach.

W Kaliszu walczyli również Hubert Stencel oraz Mikołaj Andrzejczyk, kończąc rywalizację na półfinałach i zdobywając brązowe medale odpowiednio w kategorii – 67 kg oraz – 71 kg.

Mistrz Polski -67 kg Mateusz Kupijaj

Mistrz Polski – 60 kg Weronika Szymczak

Mistrz Polski – 91 kg Mohamed Abdelkhair

3 miejsce – 67 kg Hubert Stencel

3 miejsce – 71 kg Mikołaj Andrzejczyk

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to turniej dla zawodników w wieku 18-23 lata

Radosław Radomski

Ogłoszenia
Compre