Tragiczny wypadek na ul. Zamkowej w Ostrzeszowie. W czwartek około godz. 18 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i rowerzystki. Niestety, mimo reanimacji, 61-letnia mieszkanka Ostrzeszowa poniosła śmierć na miejscu.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że siedząca za kierownicą suzuki 79-letnia mieszkanka Ostrzeszowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel, którym kierował 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. – W wyniku uderzenia pojazd marki Opel przemieścił się i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę, 61-letnią mieszkankę Ostrzeszowa – przekazała policjantka. – Mimo podjętej reanimacji kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi jednak wykonany wobec 18-latka test z moczu wykazał, że znajdował się on pod działaniem środków odurzających. Pobrano również krew do badań.

Postępowanie pod nadzorem prokuratury w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Jak ustaliliśmy, znane są już wyniki z zakresu toksykologii. W badaniu krwi 18-latka nie stwierdzono obecności amfetaminy, metaamfetaminy, kokainy, tetrahydrokannabinolu ani jego metabolitów. Kierowcy nie postawiono więc zarzutów, a także nakazano zwrócić mu prawo jazdy. RED

Ogłoszenia
J3M