Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok ciężarnej mieszkanki powiatu ostrzeszowskiego, która zmarła w karetce tuż przed drzwiami ostrowskiego szpitala. Jednak by zdecydować o tym, w jakim kierunku prowadzić śledztwo oraz ewentualnie postawić komuś zarzuty, prokuratura potrzebuje szczegółów dotyczących stanu zdrowia 28-latki oraz pomocy, jaką uzyskała w obu placówkach medycznych w dniu śmierci.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Sekcję zwłok przeprowadzono w czwartek 6 sierpnia w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. Pierwsze wyniki już są, ale na polecenie prokuratora biegli zabezpieczyli też wycinki do dalszych badań histopatologicznych. – Wskazali, że możliwość wydania kompleksowej opinii możliwa będzie po otrzymaniu wyników tych kompleksowych badań oraz zapoznaniu się z dokumentacją medyczna, która już została zabezpieczona – wyjaśnia prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Oczekiwanie na szczegółowe wyniki sekcji zwłok oraz analizę dokumentacji medycznej potrwa około miesiąca. Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego zmarła 3 sierpnia br. Kobieta była w 17. tygodniu ciąży. W poniedziałek źle się poczuła – nieoficjalnie: miała mieć duszności – i trafiła do szpitala w Ostrzeszowie, jednak ze względu na pogarszający się stan zdrowia zapadła decyzja, by przewieźć ją do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Kiedy ambulans z lekarzem podjechał pod tę placówkę, u kobiety doszło do zatrzymania krążenia. Mimo reanimacji zmarła. www.faktykaliskie.pl

Ogłoszenia
J3M