W dyskusji na temat strefy płatnego parkowania w Ostrzeszowie pojawiają się nowe elementy. Jeden z mieszkańców miasta – Roman Frankowski – wystosował do burmistrza Patryka Jędrowiaka list, w którym zwraca uwagę na zbyt małą liczbę miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Jego zdaniem to naruszenie art. 12a ust. 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 o drogach publicznych. Określona jest tam wymagana liczba stanowisk dla osób niepełnosprawnych legitymujących się kartą parkingową. To:

1. 1 stanowisko – jeżeli liczba stanowisk wynosi 6-15.

2. 2 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 16-40

3. 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 41-100

4. 4% ogólnej liczby stanowisk – jeżeli liczba stanowisk wynosi więcej niż 100.

Autor listu pisze, że na przełomie lutego i marca osobiście objeździł i obszedł wszystkie miejsca parkingowe w granicach strefy płatnego parkowania oraz miejskich buforowych parkingów płatnych.

„… i stwierdziłem, ze brakuje wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych posiadających tak zwane karty parkingowe i kierowców przewożących te osoby, w liczbie ok. 32.” – czytamy.

Z analizy tej wynika, że, w zależności od miejsca, braki te wynoszą od 1 do 6 stanowisk. R. Frankowski wyraził w związku z tym oczekiwanie, że zostaną one uzupełnione przez miejskie służby. Co na to burmistrz?

Wyznaczając nowe miejsca, uzupełniliśmy je o dodatkowe dla osób niepełnosprawnych, natomiast jeżeli jeden z mieszkańców wyliczył, że na poszczególnych placach tych miejsc brakuje to jak najbardziej w najbliższym czasie je uzupełnimy – zadeklarował, dodając, że poprzedzi to weryfikacja stanu faktycznego z treścią listu i obowiązującym prawem. – Jeżeli miejsc będzie brakował to je domalujemy.

P. Jędrowiak zapowiada, że nastąpi to w najbliższych tygodniach. ŁŚ

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY