– Kategorycznie zaprzeczam, że szpital odmówił przyjęcia pacjentki na oddział – to stanowcza reakcja władz ostrowskiego szpitala na oświadczenie opublikowane przed dwoma dniami przez prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marka Nowińskiego w sprawie śmierci 28-letniej kobiety w 17. tygodniu ciąży.

Ogłoszenia
Instal Grunt

O sprawie informowaliśmy TUTAJ. Po kilku dniach od śmierci mieszkanki powiatu ostrzeszowskiego głos w sprawie zabrał prezes OCZ, który w wydanym oświadczeniu zapewniał, że ostrzeszowscy lekarze przez 8 godzin walczyli o życie kobiety w 17. tygodniu ciąży. W międzyczasie trzy placówki – z Ostrowa Wlkp., Kalisza i Poznania – odmówiły jej przyjęcia. Z komunikatu wynikało, że po przeprowadzonych badaniach stwierdzono niewydolność wielonarządową oraz niewydolność oddechową. Pacjentkę podłączono do respiratora i przekazano do szpitala w Ostrowie Wlkp., gdzie ostatecznie – jak twierdzi prezes – uzyskano zgodę na przewiezienie jej na OIOM. Niestety mimo podjętej reanimacji, kobieta zmarła na podjeździe do szpitala.
Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety. Do sprawy, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, odniósł się również rzecznik Ministerstwa Zdrowia, który zapowiedział, że resort będzie wyjaśniał przyczyny śmierci 28-latki.
Oświadczenie w tej sprawie wydały również władze ostrowskiego szpitala. – Kategorycznie zaprzeczam, że szpital odmówił przyjęcia pacjentki na oddział – twierdzi dyrektor Dariusz Bierła i jednocześnie podkreśla, że „szpital w Ostrowie Wielkopolskim nie mógł przyjąć pacjentki na oddział Ginekologiczno-Położniczy z powodu jego zamknięcia decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wielkopolskim w okresie od 1 do 14 sierpnia 2020 roku”.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski