We wtorek (1 lutego) na terenie powiatu ostrzeszowskiego odnotowano dwa przypadki zatrzymania złodziei sklepowych. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Do pierwszego tego typu zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Kraszewic. Według informacji przekazanych przez jego pracownicę, w okresie od 21 grudnia ubiegłego do 15 stycznia bieżącego roku, dwóch mężczyzn dokonało kradzieży artykułów spożywczych oraz napojów alkoholowych na łączną kwotę 661 złotych.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Moment kradzieży został zarejestrowany przez znajdujący się na terenie sklepu monitoring, który kobieta okazała policjantom – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie Magdalena Hańdziuk. – Tego samego dnia podczas służby obchodowej dzielnicowy z gminy Kraszewice ustalił, że sprawcami kradzieży są 34 i 37-letni obywatel Gruzji, zamieszkujący i zatrudnieni w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie miejscowości Kraszewice.

Tego samego dnia o godzinie 16:15 dyżurny ostrzeszowskiej komendy skierował patrol dzielnicowych na interwencję zgłoszoną przez pracownika drogerii działającej na terenie galerii handlowej.
– Po przyjeździe ma miejsce patrolu policji obsługa sklepu oświadczyła, że w dniu dzisiejszym do kradzieży nie doszło, lecz pracownik ochrony rozpoznał kobietę jako sprawczynię wcześniejszych kradzieży na terenie sklepu – relacjonuje M. Hańdziuk. –Po przejrzeniu zapisu z monitoringu okazało się, że 35-letnia mieszkanka Ostrzeszowa 13 grudnia 2021 roku oraz 3 stycznia br. dokonała kradzieży produktów drogeryjnych o łącznej wartości  570 złotych.

Z uwagi na fakt, iż wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad 500 złotych za popełnione przestępstwo kobieta odpowie przed sądem.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia