Blisko 90 tysięcy kosztowała modernizacja sali OSP w miejscowości Chlewo. 6 lutego obiekt, w towarzystwie burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymiliana Ptaka, wizytował Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Po długim czasie oczekiwania mieszkańcy sołectwa Chlewo mogli z dumą zaprezentować władzom odnowioną salę OSP, która teraz uchodzi za wizytówkę miejscowości. Wizyta wicemarszałka była też doskonałą okazją do złożenia podziękowań i wręczenia zasłużonym dla realizacji tej inwestycji okolicznościowych dyplomów. Te z rąk radnego Dariusza Jasika i sołtys Marii Suskiej otrzymali: wicemarszałek Krzysztof Grabowski, burmistrz Maksymilian Ptak i zastępca burmistrza Anna Mądra.

Mieszkańcy naszej miejscowości już od dłuższego czasu dokładnie wiedzą, czego chcą,  jakich zmian w tym naszym małym, ale niezwykle urokliwym i ambitnym sołectwie oczekują – mówił radny Jasik. – Remont, ten zewnętrzny sali, stał się  faktem. To tutaj odbywają się zebrania, narady, ale również imprezy okolicznościowe. Miejsce to jest sercem naszej miejscowości, które skupia wokół siebie i napędza życie mieszkańców, o czym już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać – podkreślał zapewniając, że sala nadal będzie tętnić życiem, służąc mieszkańcom jako miejsce spotkań i wspólnej integracji.

Przedstawiciele sołectwa nie spoczywają na laurach. W planach jest budowa parkingu i remont sali wewnątrz, tak by całość była zmodernizowana kompleksowo. W trakcie wizyty padły deklaracje o dalszej współpracy. W tym roku, w ramach konkursu OLGD, w sołectwie powstanie muzyczny plac zabaw dla dzieci. UMiG

Ogłoszenia
J3M