Ku radości muzyków i fanów powoli rozpoczyna się nadrabianie wielomiesięcznych zaległości koncertowych. W całym kraju odbywa się coraz więcej tego typu wydarzeń. Dla przykładu, 25 czerwca w Ostrzeszowie po raz kolejny spotkają się fani rocka progresywnego. W ramach suplementu do Festiwalu Rocka Progresywnego Baszta ProgFest wystąpią trzy zespoły.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

 To ATME z Wrocławia, Beyond the Event Horizon z Poznania oraz Frontal Cortex z Olsztyna. Dwa pierwsze już miały okazję zagrać dla ostrzeszowskiej publiczności.

–  Beyond the Event Horizon w 2015 roku – wspomina Maciej Janiszewski ze Stowarzyszenia InnoQultura, pomysłodawca i jeden z organizatorów. – To były nasze początki. Wtedy jeszcze był konkurs, w którym BTEH wzięli udział. Nie udało im się zdobyć pierwszego miejsce, ale na przestrzeni lat bardzo się muzycznie rozwinęli. Warto ich posłuchać.

Z kolei grupy ATME można było posłuchać w ubiegłym roku za pośrednictwem Internetu.

W roku ubiegłym festiwal się nie odbył z wiadomych względów – dodaje M. Janiszewski. Natomiast my postanowiliśmy coś zrobić. ATME zgodzili się zagrać koncert online. Był transmitowany przez media społecznościowe z Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Tak się z nimi zżyliśmy, że postanowiliśmy ich zaprosić, aby zagrali na świeżym powietrzu, żeby im podziękować za koncert online.

Baszta ProgFest to w założeniu festiwal mający promować gatunek muzyczny uznawany dziś za niszowy.

Oprócz tego, że, mamy nadzieję, zarażamy nim miejscową publiczność, to widzimy też reakcje z Polski – podkreśla nasz rozmówca. – Dużo osób z różnych rejonów kraju się tutaj wybiera, co nas bardzo cieszy. Myślę, że wynika to z tego, iż są spragnieni koncertów po tak długiej przerwie. A my jesteśmy jednym z pierwszych miejsc, gdzie coś takiego się odbywa.

Również zapraszamy i przypominamy – 25 czerwca godzina 18.00 Dziedziniec Baszty w Ostrzeszowie. Co bardzo ważne – wstęp wolny. Na koniec krótkie wyjaśnienie. Organizatorzy chcą, by dziesiąta edycja festiwalu była wydarzeniem jeszcze bardziej wyjątkowym niż dotychczasowe. Dlatego właśnie, póki co, będziemy mieli okazję uczestniczyć w suplemencie do edycji dziewiątej.

Ogłoszenia