Trwają prace remontowe na drodze powiatowej z Ostrzeszowa do Mikstatu. To drugi etap tej inwestycji obejmujący odcinek od Komorowa do drogi wojewódzkiej w granicach miasta. Samorząd mikstacki przekazał na ten cel 200 tys. zł z własnego budżetu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przemieszczający się drogą powiatową między naszym miastem i stolicą powiatu muszą uważać na utrudnienia w ruchu związane z robotami drogowymi prowadzonymi od kilku dni na odcinku od Komorowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką 447 w Mikstacie.

W tym roku realizowany jest drugi etap inwestycji – pierwszy (odcinek Siedlików – Komorów) wykonano w 2021 r., a Miasto i Gmina Mikstat przekazało samorządowi powiatowemu na ten cel dotację w wysokości 180 tys. zł.

W środę, 23 lutego br. wykonawca rozpoczął realizację 2. etapu inwestycji – na odcinku od Komorowa do skrzyżowania z drogą wojewódzka 447 w Mikstacie. Zakres prac obejmuje położenie dwóch nowych wart nawierzchni asfaltowej, wyrównanie i utwardzenie poboczy po obu stronach jezdni, remont chodnika w Komorowie oraz wjazdów na posesje. Samorząd mikstacki przekazał na wykonanie 2. etapu kolejną dotację, tym razem w wysokości 200 tys. zł. PK

 

Ogłoszenia
J3M