Patryk Szewczyk mieszka w podostrzeszowskich Myjach, na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej. Ma jednak także pasję, dzięki której dorobił się już całkiem licznej grupy fanów. Jako Szefi rapuje i tworzy utwory, cieszące się coraz większym zainteresowaniem młodej publiczności. Jeden z ostatnich – zatytułowany „Zamykam oczy”, nagrany wspólnie z Martą Mieszałą – ma już ponad 10 tysięcy odsłon na portalu Youtube.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Autor porusza w nim trudny temat depresji.

Powstało to trochę przez przypadek i faktycznie jest związane z sytuacjami depresyjnymi, samotnością, z tym, że człowiek do końca nie potrafi się odnaleźć w świecie, który goni wyjaśnia. – Wielu ludzi biega za swoimi sprawami, nie wszyscy za tym światem nadążają. No i w przypływie emocji taki utwór powstał.  

P. Szewczyk nie kryje, że jedną z inspiracji były obserwacje czynione podczas codziennej pracy z młodzieżą szkolną.

Pracuję w szkole podstawowej, jeżdżę też na różnego rodzaju obozy jako instruktor i opiekun, więc mam możliwość kontaktowania się z młodzieżą, słuchania o jej problemach potwierdza. – Do tego doszły moje prywatne rzeczy, wszystko się skumulowało i któregoś popołudnia usiadłem i napisałem taki utwór.

Warto dodać, że piosence towarzyszy bardzo interesujący teledysk, autorstwa znanego ostrzeszowskiego fotografa Kamila Cichonia. To zresztą już nie pierwsza i zapewne nie ostatnia artystyczna kooperacja obu panów. Jak się okazuje, uczniowie P. Szewczyka przyjęli utwór bardzo ciepło, czemu dają wyraz w komentarzach pod teledyskiem, a także w bezpośrednich rozmowach.

Jest mi miło, że wszyscy reagują w ten sposób – nie kryje raper. – Mam nadzieję, że będzie mnie dalej ciągnęło do tego, żeby tworzyć, żeby działać w tym kierunku. Człowiek ma ochotę działać dalej, kiedy komentarze i reakcje są pozytywne.

Nic więc dziwnego, że Szefi planuje już udostępnianie kolejnych utworów i teledysków, a w przyszłości być może wydanie płyty.

A co z występami na żywo?

Osobiście jeszcze z nikim na ten temat nie rozmawiałem, choć dostałem informację od znajomego, że jedna ze szkół byłaby zainteresowana, abym przyjechał, porozmawiał z dzieciakami na tematy związane z depresją i samotnością. Żeby trochę dzieciaki podnieść na duchu i pokazać, że można iść w pasję, zaangażować się w rzeczy, które lubimy robić, a nie pogrążać się w smutek i stany depresyjne, że warto spróbować czegoś innego i nie myśleć, że czasami jest nam źle.

Czekamy zatem na kolejne dokonania ostrzeszowskiego rapera i jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi. ŁŚ

Ogłoszenia
Zielony Ogród